Volendam - Marken Gezilecek Yerler | Hollanda | Bavulumdaki Hikaye

Heidelberg Gezilecek Yerler

Mayıs 3, 2018

Romantik Yol Gezilecek Yerler

Mayıs 3, 2018

Volendam – Marken Gezilecek Yerler

Mayıs 3, 2018
empty image
empty image

Konya kadar bir ülke mevzu bahis olan ama her yeri ayrı kartpostal güzelliğinde. Amsterdam’da gezip gördüklerimizden sonra kasabalar oldukça sakin, dolaşırken acaba sokağa çıkma yasağı mı var diye düşünmedim desem yalan olmaz. O kadar sakindi ki insan görünce sarılmak istedik. Belki mevsimindendir belki bize denk geldi ama kasabaların hepsi huzur verici. Volendam – Marken Gezilecek Yerler bol fotoğraflı. Kasabalar o kadar güzel ki ben susayım fotoğraflar konussun. Zaten gideceğiniz kasabalarda mutlaka görün diyeceğim bir yer yok. Kasabalar küçük 1-2 saatte her yerini dolaşabilirsiniz. Hollanda büyük bir ülke olmadığından tüm mesafeler kısa geliyor. Kendi aracımızla  15-20 dk da Marken’e varmış olduk. Eğer aracınız yoksa merkez istasyondan kalkan otobüslerle 40 dk da Marken’e varabilirsiniz. Marken geçmişte bir adayken karayolu ile bağlanarak bir yarımada haline gelmiş küçük bir balıkçı kasabası. Amsterdam’ın o keşmekeşinden sonra kasabalar o kadar dingin ki huzurdan ölebilirsiniz.

aaaa<

Dolaşırken bu kadar insan nerede diye düşünebilirsiniz.

Eğer sizde bizim gibi kasabalara bir gün ayırdıysanız ve kahvaltı yapmadan kasabalara düştüyse yolunuz Marken’de kahvaltı yapabileceğiniz yerlerden bir tanesi  De Verkeerde Werald.  

r

Kahvaltımızı yapıp kasabayı turladıktan sonra ayrılmadan  hemen önce kasabanın girişinde solda “Clog” denilen Hollanda’nın ünlü tahta ayakkabı fabrikasını ziyaret edebilirsiniz. Yine buradan hediyelik başka ürünler satın alabilirsiniz. Alışverişimizi yaptıktan sonra  Volendam’a geçiyoruz. Volendam’a karayolu ile ulaşabileceğiniz gibi Volendam- Marken adası arasında çalışan feribotlar var Mart-Kasım aylarında çalışan feribotlarla yolculuk 30-45 dk arası çalışıyor. Feribot ücreti 9€.

Balıkçı kasabası olan Volendam, kasabalar içerisinde en büyük olanı. Çok sayıda kafe restoran, hediyelik eşya bulunan kasabada Cheese Factory adlı bir peynir dükkanı var. Alt katında peynir üretimi olan dükkanda peynir satışıda yapılmaktadır. Fiyatlar diğer yerlere göre daha pahallı. Peynir tadımı yapabilecek olmanız tek artısı.

wa

Amsterdam’a gelip waffle yemeden olmazdı. Bu yediklerimiz öyle bizimkiler gibi değil. İyi! Çok iyi! Fazla iyi! Burda yedikten sonra bir daha Türkiye’de waffle yermisiniz bilmiyorum.  Yine dolaşırken mutlaka gözünüze çarpacaktır. Hediyelik dükkanlar, aynı zamanda Hollanda’nın yerel kıyafetlerini giydirip belli bir ücret karşılığında  fotoğraf çekiyorlar.

Kösem Sultan'a şehzade oyuncu lazım mı?

Kösem Sultan’a şehzade oyuncu lazım mı?

Fazla vaktiniz yoksa sadece birine gidecek zamanınız varsa bence Volendam’a gidin. Hem daha canlı hem de çok sayıda yeme-içme yeri bulabilirsiniz.

(1.530 Görüntüleme)

Yorumlarınızı Bekliyorum